Mar 31 

İslamdağ İlköğretim Okulu’nun Ordu Valiliği tarafından organize edilen “En Çevreci Okul Projesi” kapsamında Ordu Üniversitesi Doğa ve Çevre Kulübü’ne yaptığı başvuru neticesinde İslamdağ’lı öğrencilerle ortak  çevre etkinliği yapıldı.

Etkinlik İslamdağ İlkokulu – Ortaokulu’nda yapıldı.Bu kapsamda Ordu Üniversitesi Doğa ve Çevre Kulübü kapsamında Ünye İİİBF, Sosyal Bilimler MYO, Ziraat Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi’nden 50 öğrenci ile 13/03/2013 tarihinde İslamdağ İlkokulu-Ortaokulu’nda etkinliğe katıldılar. İslamdağ Ortaokulu Müdürü Halil BEKYÜREK etkiliğn amacını “Öğrencilere çevre bilincini yerleştirmek, ağaç ve çiçek sevgisini geliştirmek ve yeni ortamları öğrencilere tanıtmaktır” şeklinde açıkladı.

Etkinlik, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim üyesi ve aynı zamanda Ordu Üniversitesi Doğa ve Çevre Kulübü koordinatörü Yrd.Doç.Dr. Ahmet FİDAN tarafından organize edildi. Etkinliğe İslamdağ İlköğretim Okulu Eski Müdürü veKumru İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf BEYAZPINARİslamdağ Belediye Başkanı Ali KİBAROkul Aile Birliği Başkanı Sedat YİRMİBEŞOĞLU ve İstiklal Mahallesi Muhtarı Server HOROZ katıldılar.

Okul Müdürü Halil BEKYÜREK misafir öğrencilere okul ve en çevreci okul projesi hakkında kısa bilgi vermesinden sonra öğrenciler arasında görev dağılımı yapılarak Üniversite öğrencileri ve İslamdağlı öğrenciler ortaklaşa ağaç ve çiçek dikme, okul bahçesine öğrencilerin oynaması için yöresel oyun alanları çizimi, okulun bahçe duvarlarına öğrencilerin seveceği figürler yapılması gibi çalışmalar yapılmıştır.

Çalışma sonunda Ordu Üniversitesi Doğa ve Çevre Kulübü Koordinatör Öğretim Üyesi Ahmet FİDAN “İslamdağ İlkokulu’na bu “En Çevreci Okul” projesinde yardımımız dokunduysa ne mutlu bize. Biz bugün burada olmaktan mutluyuz. Çünkü Ordu’nun güzel bir beldesinde bu güzel okulu daha da güzelleştirmek için elimizden geleni yaptık ve sonucu görünce kulüp olarak çok mutlu olduk. Okulunuz çevre konusunda çok bilinçli ve çok düzenli. Bu düzeni sağlayan en başta okul yönetimi olarak sizi, öğretmen kadronuzu ve buradaki öğrencilerinizi, öğretmenlerinizi tebrik ediyorum” dedi.

Çevre etkinliği, Kulüp üyelerinin ve Okul Öğretmen ve öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çekildikten sonra İstiklal Marşı’nın ardından sona erdi.

written by Ayşe YILMAZ \\ tags: , , , ,


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

i3Theme sponsored by Top 10 Web Hosting and Hosting in Colombia