Ağu 22
Sisli Web Sitesi
 
Şişli Belediyesi İnternet Sitesi

Şişli Belediyesi İnternet Sitesi diğer belediyelerin internet sitelerine göre, oldukça basit ve sade bir görünümle sunulmaktadır. Belediyenin sitesi ilk tıklandığında bütün internet sitelerinde alışkın olduğumuz durum Şişli Belediyesinin internet sitesinde daha fazla karşımıza çıkmaktadır. Bu durum büyük ölçüde kendine özgü varlığıyla her zaman prototip olmuş Mustafa SARIGÜL faktöründen kaynaklanmaktadır.

Ancak Türkiye’nin slikon vadisine kaynaklık ve ev sahipliği yapan bir ilçenin elektronik ve iletişim sektörünün kalbi Mecidiyeköy gibi bir semti barındıran belediyenin internet sitesini içerik olarak çok daha yoğun, dolu veya yüklü olarak bulacağımızı beklerdik.

Ne var ki, bütün bunlara rağmen sitenin içerik yapısı ve kolaylıkları, e belediye e devlet uygulamaları, interaktivitesi oldukça oturmuştur. Burada belki değerlendirmelerimizdeki eleştiri, şişli belediyesini çok daha iyi ve başarılı yerlerde görülmesini isteğimizdir.

Sitedeki interaktivite menüleri veya bölümlerinde herhangi bir aksama ve bozukluk testip edilememiştir. En güzel uygulama da belediye nikah salonundan canlı yayın uygulamasıdır. Bu uygulama muhtemelen bu belediyeye özgü prototip çalışmadır.

 Yalnız site için Türkçe harici iki dil alternatifi sunulmuştur. Bu ülkemizdeki belediye internet sitelerinde alışılmış değildir. Buna karşı, Almanca hatta İngilizce sitenin bir çok sayfasının alt linkleri hatalı açılmakta veya açılamamaktadır. Bu konuda yetkililer acele etmelidir.

Veee, geldik puanlama durumuna:
 

 
Değerlendirme Faktörleri
Puan
Açıklamalar
1
Görsellik / Estetik / Tasarım
6
Genel olarak güzel / Başkan dominant
2
Akışkanlık / Navigasyon
9
Rahat
3
İçerik Zenginliği
8
4
İnteraktivite (Etkileşim) Özelliği
7
Türkiye Ortalamasına göre çok iyi
5
Yerleşiklik (İndekslenme/Reyting
4
Potansiyeline göre çok düşük
6
Özgünlük/Yaratıcılık/Yenilik
6
7
Güvenlik
5
8
E Devlet E Belediyeye Uygulaması
7
Türkiye ortalaması üzerinde
9
Dil Seçenekleri / Görme Engellilere Uygunluk
6
Yeterli ama derin değil
10
Teknoloji Kullanımı
9
 
Genel Sonuç
6.7
Genel ortalama üzeri yeterince iyi

 

written by editör \\ tags: , , ,


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

i3Theme sponsored by Top 10 Web Hosting and Hosting in Colombia