Mar 16

– Antalya’da 40 belediye ve 89 firmanın stant açtığı, Türkiye’nin yanı sıra 20 ülkeden 389 yöneticinin katıldığı fuarın açılışı gerçekleştirildi- Vali Türker: “Belediyeler olarak kurumsal yapı içerisinde daha iyi örgütlenerek, çalışma yöntemlerini çok iyi dizayn ederek ilerlememiz gerekiyor”

ANTALYA (AA) – 6. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı (Antalya City EXPO) ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’nun açılışı törenle gerçekleştirildi.

Akdeniz Belediyeler Birliği öncülüğünde, Türkiye Belediyeler Birliği’nin katkısıyla Antalya Expo Center’de düzenlenen fuarda, 40 belediye ve 89 firma stant açtı. Fuara, Türkiye’nin yanı sıra 20 ülkeden 389 belediye başkanı ve belediye meclis üyesi de katıldı.

Fuarda, belediyelerin geliştirdikleri yeni çalışmalar, ulaşım araçları, kent mobilyaları, geçiş ve aktarma sistemleri, park bahçe düzenlemesi ekipman ve donanımı, bahçe ve süs bitkileri, peyzaj donatıları ve ekipmanları, ses, ışık ve görüntü sistemleri, spor tesisleri, otomasyon, belediye araçları, yazılım başta olmak üzere birçok ürün sergileniyor.

Vali Muammer Türker ve protokol üyelerinin açılışını gerçekleştirdiği fuar, 18 Mart’ta sona erecek.

Türker, açılış töreninde yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerin sürekli dönüşüm içerisinde olduğunu belirterek, büyükşehir belediye sisteminin geldiğini ve 30 büyükşehirde ülke nüfusunun yüzde 77’sinin yaşadığını söyledi.

Yerel yönetimlerin halka en yakın birimler olduğunu belirten Türker, “Belediyeler olarak kurumsal yapı içerisinde daha iyi örgütlenerek, çalışma yöntemlerini çok iyi dizayn ederek ilerlememiz gerekiyor. Belediyeler, çok fazla hizmet üreten kuruluşlar haline gelmiştir. Dünyadaki paydaşlarımızdan da öğrenebileceğimiz ortama ihtiyacımız var. Herkes eksiğini, gediğini, iyi uygulamaları görecek. Şu ana kadar tanışma fırsatı bulamayan belediyeler yeni teknolojileri, yazılımlarla tanışma fırsatı ve yenilikleri görme fırsatı olacak. Bu fuarları önemsiyoruz” diye konuştu.

– “Fuar boyunca 30 bin ziyaretçi bekliyoruz”

Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü de belediyecilikte marka olma adına bunun önemli bir fuar olduğunu belirterek, fuara ilginin de yoğun olduğunu ifade etti.

Belediye ve tedarikçileri fuarda buluşturduklarını anlatan Tütüncü, belediyelerin üretmiş oldukları hizmetleri paylaşmak, sorunlarını anlatmak için önemli bir fırsat yaratıldığını vurguladı.

Tütüncü, 389 yabancı konuğun olduğunu, bunların önemli bir kısmını belediye başkanları, bir kısmını ise belediye meclis üyelerinin oluşturduğuna dikkati çekerek, “Fuar boyunca 30 bin ziyaretçi bekliyoruz” dedi.

Tütüncü, etkinliğe Türkiye’nin yanı sıra Fas, Kosova, Kırgızistan, Azerbaycan, Irak, Suudi Arabistan, Umman, Pakistan, Karadağ, Makedonya, Lübnan, Filistin, Arnavutluk, Kuveyt gibi farklı ülkelerden büyük bir katılım olduğunu belirtti.

written by Ayşe YILMAZ \\ tags: , , , ,


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

i3Theme sponsored by Top 10 Web Hosting and Hosting in Colombia