Eki 02

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’un özel daveti ile “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Üst Düzey Paneli”ne seçilen Başkan Topbaş, New York temaslarına başladı.SERGEYEV: “İSTANBUL ÇOK GÜÇLÜ VE SÖZ SAHİBİ BİR KENT”

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’un özel daveti ile “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Üst Düzey Paneli”ne seçilen UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York temaslarına başladı.

Üst Düzey Panel’in ilk toplantılarına katılan Başkan Topbaş, toplantılarda Türkiye ve İstanbul ile birlikte tüm dünyadaki yerel ve bölgesel yönetimleri de temsil ediyor.

 

Bugün BM Hukuk Komisyonu Altıncı Komite Başkanı ve Ukrayna Daimi Temsilcisi Yuriy A. Sergeyev ile görüşen Başkan Topbaş, “yerel yönetimlerin, BM geleceği açısından çözüm ortağı olması lazım. Şehirler, ülke yönetiminde artık büyük rol oynuyor” dedi.

Hazırlanan raporların Genel Sekretere sunulup, acilen hayata geçirilmesi konuşulan toplantılarda Sergeyev ise İstanbul’un çok güçlü ve söz sahibi bir kent olduğunu söyledi.

 

Toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve UCLG Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra, UCLG Genel Sekreteri Josep Roig, UCLG MEM Genel Sekreteri Mehmet Duman, UCLG Koordinatörü Emila Saiz ve T.C. BM Daimi Temsilcisi Adnan Altan da katıldı. Sıcak karşılanan Başkan Topbaş ile Sergeyev’in yaptığı görüşme karşılıklı hediyeleşme ile sona erdi.

New York’taki toplantılarda, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’un belirlediği “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Üst Düzey Paneli”ne, 23 ülkeden Devlet Başkanları, Hükümet, Yerel Yönetim, Özel Sektör, Akademi Dünyası ve Sivil Toplum Temsilcileri katılıyor.

Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

written by dr.ahmetfidan \\ tags: , , ,


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

i3Theme sponsored by Top 10 Web Hosting and Hosting in Colombia