Eyl 25

Doğa sporlarına elverişli alanlarıyla ünlü Ordu’ da Çamaş Kanyonu misafirlerini ağırladı.

Yaylaları, berrak akarsuları, eşsiz doğal güzellikleriyle tipik bir Karadeniz şehri Ordu.

Kentte doğal spora uygun pek çok kanyon ve akarsu bulunuyor. Çamaş kanyonu da bunlardan biri.

Etkinlik öncesi çadırlar kurulup son hazırlıklarını yapan Ordulu eğitimci ve akademisyenlerden oluşan doğa sever ekip kano sporu unsurlarından en önemli can yelekleri almayı da ihmal etmiyor. Karadeniz Doğa ve Çevre Derneği Kano Kulübü Başkanı Doğa ve Sporsever Eğitimci Mustafa SARIKAYA Trt Haber Muhabirimiz Selim BECİOĞLU’ na yaptığı açıklama da ”Can yelekleri önemli çünkü bu sporu eğitimciler olarak öğrencilerimize aktarmak ve yaptırmak istiyoruz. O yüzden her alanda ne olursa can yeleklerini takıyoruz. Bu sporda can güvenliği anlamında sıkıntı yok. Ama biz yinede örnek olmak açısından can yeleklerimizi takıyoruz ve devamlı bu sporu yapıyoruz ve devam ettiriyoruz’‘ dedi.

Çamaş kanyonunun dar ve tehlikeli parkurunda biraz heyecan biraz da endişeyle başlayan kano macerası bir süre sonra coşkuya dönüşüyor.

Etkinliği düzenleyen akademisyenlerin aktivite dışındaki bir diğer amacı da Ordu’nun tanıtımına katkıda bulunmak.

Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Karadeniz Doğa ve Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ahmet FİDAN ise, ”Biz burada aynı zamanda ülke ve bölgemizin tanıtımı, aynı zamanda eğitim ve çevre bilincini ve bunu sürdürülebilir bir şekilde hem turizme hem eğitime hem çevreyi üst üste, yan yana, iç içe getirerek bölgemize, insanlarımıza faydalı olmak için bir araya geldik. Çok güzel bir sinerji oluşturduk” diyerek kendisine uzatılan mikrofona açıklama yaptı.

Çamaş kanyonunun dar ve zorlu parkurunda ilk kez gerçekleştirilen heyecan ve birazda korkuyla başlayan kano etkinliği coşku ve gülüşmelerle sona erdi

Trt Haber

written by Ayşe YILMAZ \\ tags: , , , ,


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

i3Theme sponsored by Top 10 Web Hosting and Hosting in Colombia